14 Mart Tıp Bayramına Yönelik Çalışmamız 'Hasta Ve Pasta' Anokullarında...
Şubattan bu yana  sahnelediğimiz 'Hasta Ve Pasta' oyunumuzu hala seyretmediyseniz, 14 Mart Tıp Bayramı haftasında  13 - 18 Mart tarihleri arasında okulunuzda sahneleyebiliriz.

Uzun süredir yorucu ve ağır soğuk algınlarıyla boğuşuyoruz. Sağlıklı olabilmenin yolu ise sağlıklı beslenmekten ve hijyen kurallarını doğru bir biçimde uygulamaktan geçiyor... Oyunumuz tam bu aşamada çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığını öğretmeyi hedefler. Oyuncularımız, hiç bir şeyi sert ve keskin bir şekilde kötülemeden zararlı besinlerin ve faydalı besinlerin vücudumuza etkisini  şefkatli  ve sempatik bir tutumla sahneler. Olumlu pekiştireçler eşliğinde, çocuklarımız sağlıklı beslenme alışkanlığının önemini anlar.

'Hasta Ve Pasta'
Karakterler
Mikroplar (Tedi ve Beri)
Narin ( Anne )
Elif (Çocuk )
Rüstem ( Aşçı )
Sepil   ( Oyun Ablası  )
Bay Portakal

Oyunumuz Eliflerin evinde geçmektedir. Eve gizlice yerleşen mikroplar Elifi hasta etmeyi hedeflemişlerdir. Mikropların komik tavırları Elife sempatik gelir. Mikroplarla arkadaş olur. onların dediği her şeyi yapar. Ve Elif annesinin doğum gününe üç gün kala hasta olur. Hasta yatağında Elif'in  en büyük destekçisi seyirci çocuklar ve Bay Portakal olur. Çocukların ve süper kahramanımız Bay Portakal'ın desteğiyle, Elif iyileşir. Annesinin meyveli pastasından ince bir dilim yiyebilecek kadar güçlenmiş ve mikropları vücudundan def etmiştir. Oyunumuzun sonunda ''Karışık Meyve Salatası '' adlı drama oyunu ve meyve dansı çocuklarla birlikte yapılır. Bu sayede çocuklar oyun sonunda eğlenerek mutlu ve aydınlanmış bir şekilde okul hayatlarına geri döner.

Yazan: L. Vildan Kandara
Yöneten: Can Kandara
Koreografi: Can Kandara

Rezervasyon İçin:  0506 978 87 98,  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Facebook sayfamızı takip ederek gerekli görsellere ve önceki çalışmalarımıza göz atabilirsiniz.
  • Yuvabul.com 2016. Tüm hakları saklıdır.
İletişim