Baby Sensory'nin Toddler Sense projesi...

Toddler Sense


Toddler Sense, Baby Sensory’den sonra 13 aylıktan 5 yaşa kadar olan çocuklara duyusal oyunlar ve yeni bir serüven dünyası sunan çok ödüllü bir faaliyet programıdır.
Faaliyetler, bu yaştaki çocuklara, büyülü ve çeşitli serüvenleri içeren deneyimleri, mutlu ve güvenli bir ortamda sunarak onları faal, aktif, ve canlı tutmak amacıyla tasarlanmıştır.

 
Toddler Sense’in amaçları:
. Olumlu egzersiz davranışı geliştirmek
. Çocukları zihinsel olarak uyanık tutmak
. Hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirmek
. Sosyal ve duyusal gelişimi artırmak
. Dil ve iletişim yeteneklerini geliştirmek
. Temel matematik zekası kazandırmak
. Eğlenceli ve enerjik yolla dünyayı anlamayı sağlamak 


 

 
 
Toddler Sense’i özel kılan nedir?
Her hafta yeni fikirler ve aksiyon dolu bir serüven sunulur. Her zaman dört gözle beklenen ve heyecanlı bir şeyler vardır. Her seanstan sonra herkes çok eğlenmiş, enerjik ve heyecan içinde olacaktır. Sonunda elde edilen ise kendini iyi hissetmek ve başarmak duygusudur.
Çocuklar, aşağıdaki gibi, yaş ve gelişim aşamalarına göre düzenlenmiş sınıflara ayrılırlar:
. Yeni Kaşifler ( 13 aylık- 20 aylık)
. Serüvenciler ( 20 aylık – 3 yaş)
. Korucular/Bekçiler ( 3 yaş – 5 yaş)
   
Yeni Kaşifler: Bu yaştaki çocuklar büyürken ve daha çok bağımsızlaşırken, doğal bir merak ve keşfetme zevki geliştirirler. Toddler Sense, bu yaştaki çocuklara, yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun faaliyetler ve malzemeler sunar.
Serüvenciler: Çocuğun keşif yolculuğunun önemli bir parçası olan ilk serüvenler, kendileri ve etraflarındaki dünyayı öğrenmelerine yardımcı olurlar. Toddler Sense, öğrenme ve gelişmeyi sağlayan ve çocukları yeni becerileri denemeye heveslendiren tamamiyle yeni bir dünya ve cesaret gücü sunar.
Korucular: ( sınırlı yer ) Okul öncesi yıllar öğrenme ve gelişim için harika zamanlardır. Çocuklar oyun, fantezi ve keşif yoluyla yeteneklerini genişletirken, daha yaratıcı ve bağımsız olurlar. Ayrıca yaşıtları ve diğer insanlarla işbirliği, ortaklık ve bağlılık yaptıklarında çok daha sosyal olurlar.
Sınıf Liderleri, yüksek kalitede hizmet vermek ve her bir çocuğu eşsiz bir birey olarak değerlendirmek üzere titizlikle eğitilirler  

 
 
Neler Yapacağız:
Seans, 3 dengeli aşamaya bölünmüş- düzenli yapı küçük çocukların okula hazırlanmasına yardımcıdır.
1. Keşif Oyunu Zamanı: Çocukları sakinleştirmenin, enerji harcamanın ve anne baba ile vakit geçirmeyi özendirmenin en iyi yolu.
2. Mat Zamanı: Bu yaş çocukları bizim ‘How Do You Do?’ şarkımızı duymaktan mutlu olacaklardır. Bunu 20-30 dakika faaliyet ve müzik, ritim çubukları, paraşüt, dev hava balonları ve hareketli şarkılar izleyecek.
3. Serüven Zamanı: Yine duyusal oyunlarla onlar için duyusal uyarım ve harikalar dolu bir yere doğru yola çıkıyoruz. Her hafta kendinizi tamamen yepyeni ve hiçbir iki seansın aynı olmadığı bir yerde bulacaksınız. Bu serüven matlar üzerinde ‘Say Goodbye’ şarkısıyla son bulacak.
Bunu biliyor muydunuz?
 

 Bu yaş çocukları, kendilerine keşif özgürlüğü verildiğinde daha iyi öğrenirler. Her hafta, bir seri heyecanlı serüvenden oluşan özel faaliyetler içeren konulara ayrılmıştır.
. Her hafta,  çoğu Toddler Sense programına özgü, geniş bir dizi heyecanlı, uyarıcı materyal ve malzeme üretiyoruz.
Dersler yumuşak oyun malzemeleri, tırmanma, denge, zıplma gibi kaba motor gelişimine yönelik malzemeleri ve daha nicelerini kapsar. Düzen her hafta farklıdır. İnanmanız için görmeniz gerek!
Toddler Sense aynı zamanda çok ödüllü Baby Sensory’nin kurucusu da olan Dr. Lin Day tarafından kurulmuştur. Dr. Lin Day uzman ve duyular ve çocuk gelişimi alanlarında eserleriyle ünlüdür.
Ek Programların Yararları:
Toddler Sense duyusal oyunları, hareketleri ve coşkulu caz, pop, rock, ritmik soundlar gibi klasik ve kültürel repertuarları ve değişik dünya kültürlerine ait dansları bir araya getirir.
Bütün duyular, Conga timsah, renkli kurdeleler, ponponlar ve fularlar, paraşütler, baloncuklar ve daha niceleri gibi karnaval tarzında faaliyetlerle harekete geçirilir.
Karlı bir dağa tırmanış, safariye gidiş, korsan payandasında yürüme, vahşi bir ejderhayı evcilleştirme veya bir yıldızı yakalamayı hayal edebiliyor musunuz? Duyu bozukluğu olan çocuklar, ışık şovlarına, serüven tünellerine ve özel olarak dizayn edilmiş yumuşak oyun malzemelerine doğal tepki vereceklerdir.
Çocuklar Toddler Sense’e katıldıklarında onlardan istenen sadece, doğal coşku ve enerjilerini getirmeleri ve geçirecekleri şahane zamana hazır olmalarıdır!
 

 

 
 
 
Toddler Sense’i herkes sever, Sınıf Liderleri de. İşte Amanda Bellamy’nin program hakkında söyledikleri:
‘ Baby Sensory ile ilkin oğlumu Kings Lynn’teki derslere götürdüğümde tanıştım. Çok geçmeden, bölgemde boş bir pozisyon olduğunu işittim. Bunun benim işim olduğunu biliyordum.( daha önceden HR ve deneme servisinde çalışmıştım). Şimdi, iki yıl sonra, bu kararı verdiğim için çok mutluyum. Proğramın kalitesini ve güzelliğini seviyorum – gerçek şu ki her şey çok iyi düşünülüp sunuluyor ve aynı seansı tekrar yaşamıyorsun. Ayrıca, bütün ebeveynler ve çocukların gösterdiği bağlılık ve coşkuyu seviyorum ve bana daha çok güven veriyor Şüphesiz, saatler uzun olabilir- idare, prova, malzemeyi hazırlama, temizlik zamanı- ama parasal değer ve sağladığımız eğlenceden çok gururluyum. Değiştirmek istediğim hiçbir şey yok. Ebeveynlerden gelen geri bildirimleri duymak çok hoş. Çocukların faaliyetleri evde yapmaktan ne kadar hoşlandıkları, haftanın en güzel saatleri olduğu… Herkesi mutlu ettiği sürece bu bana yeter!”
 

 

 
 
 
Programa katılanlar ne diyor?:
“Toddler Sense kesinlikle iki süper etmene sahip! Eşikten adımımızı attığımız anda, renkli ve parlak malzemeler bizi şaşırttı. Şişme kalelerden denge tahtalarına kadar her şey çok etkileyici… Charlie keşfederken adeta cennette gibi oluyor ve ben bunun bizim bölgesel köy odamız olduğuna inanmakta zorlanıyorum.” Jemima Webb
“Bu dersleri ne kadar tavsiye etsem az olur. Harikalar” Küçük kızım her dakikasında eğleniyor. Sınıf lideri Katie çok mükemmel ve çocukların ilgisini ve dikkatini sürekli çekerek işini harika yapıyor. Her seans farklı ve asla tekrarlanmıyor. Bana göre bu, mevcut en iyi toddler/bebek sınıfları.” Leanne Nigthtingale
“İki oğlum da Toddler Sense’i çok seviyorlar- yumuşak oyun malzemeleri artından aktivite/ müzik ve hareket, harika bir kombinasyon! Sınıf Lideri çok mükemmel – enerji dolu. Şiddetle tavsiye ederim.” Emma Weam
“Benim ilk Toddler Sense seansın, büyük kızımla, birkaç yıl önceydi. Her hafta onun kendine olan güvenini artırışını izledim. Dersler sürekli, çeşitli tipte duyusal malzeme ile birlikte çok değişik konularla onun meraklı doğasını tatmin etmeye yardımcı oldu. Şimdi küçük kızımı götürüyorum, o da derslerden çok memnum. Dersler kızıma odaklanmam için mükemmel bir fırsat. Toddler Sense olduğu günler bir öğle şekerlemesi garantisi de ödül oldu benim için!” Andrea Odell
Baby Sensory’nin size sunduğu diğer programlara bir göz atınız…
  • Yuvabul.com 2016. Tüm hakları saklıdır.
İletişim