Masal Anaokulu Öğrencileri, Sancaktepe Bilim Merkezini gezdi

Sancaktepe Bilim Merkezi, minik öğrencileri misafir etti. 
16 Kasım 2018 Cuma 10:52

 

SANCAKTEPE - Sancaktepe Bilim Merkezi, minik öğrencileri misafir etti. Açıldığı günden beri büyük ilgi gören Sancaktepe Bilim Merkezi büyük küçük bir çok ziyaretçiyi misafir ediyor.  
Sancaktepe Bilim Merkezi planetaryum, gözlemevi ve deney aletleri olmak üzere üç bölümden oluşmakta. Özel Masal Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileri eşliğinde gezdikleri Sancaktepe Bilim Merkezi’nde hoşça vakit geçirdiler.
Çocukların en çok ilgisini çeken bölümden biri de dinozor oldu. Uzay kıyafeti panosu önünde fotoğraf çektirmeleri Masal Anaokulu çocuklarına çok eğlenceli geldi. Eğlenerek ve gezerek öğrenmenin de eğitimin bir parçası olarak gördüğünü söyleyen Masal Anaokulu  yöneticisi Alper Arkaya “ Çocuk yaşta öğrendiklerini insanlar unutmaz, onların belleklerinde kalır. Bu yüzden kaliteli işler yapmak lazım. Çocuklarımıza güzel olan şeyleri göstermek temel amacımız. Okulda gördüklerini ve okuduklarını hayatın içinde elimizden geldiği kadar yaşatmak, gezdirmek hedefimiz. Oynayarak öğrenmek de eğitimin bir parçasıdır. ” diye konuştu. Sancaktepe Bilim Merkezi hakkında konuşan  Alper Arkaya “ Böylesine güzel bir merkezi Sancaktepe ilçesine kazandıran Sancaktepe Belediye Başkanı Sn.İsmail Erdem’i tebrik ederim.” dedi.
Özel Masal Anaokulu öğrencileri daha sonra gözlemevini gezdi. Gözlemevinin ne işe yaradığını anlatan görevlileri çocuklar dikkatle dinledi. Çocuklar Sancaktepe Bilim Merkezi’nden ayrılırken bir daha ne zaman geleceklerini sormayı ihmal etmediler.
Tevfik Erk / İstanbul
  • Yuvabul.com 2016. Tüm hakları saklıdır.
İletişim